Tanıtım Filmi

Maraş - YİBO'da Yaşam Belgeseli
(SODES) projeleri kapsamında hazırlanan "YİBO'da Yaşam" adlı tanıtım belgesel film projesi tamamlandı. Ekinözü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) örnek bir projeye imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın göz bebekleri olarak bilinen YİBO'da öğrenim gören öğrencilerin hangi şartlarda eğitim öğretim gördükleri, buraların yaşam tarzlarıyla ikinci evleri oldukları, kamuoyunun YİBO'Lara karşı ön yargılı düşünceleri ortadan kaldırmak ve en önemlisi YİBO'larda eğitim öğretim gören öğrencilerin her anlamda bu okullarda hayatı paylaştıklarının anlatılmasının hedeflendiği proje'nin çekimleri 10 gün sürdü.

Koordinatörlüğünü Ekinözü YİBO İngilizce Öğretmeni ve projeler sorumlusu Ozan Özdemir, yaptığı açıklamada bu projenin Türkiye'de YİBO'lar arasında bir ilk olduğunu, öğrencilerin okulda aslında sadece ders görmediklerini bir şekilde hayata hazırlandıklarını belirtti.

Okul Müdürü Ümit Türkan ise bu film projesinin SODES hibe projesinden geçerek hayat bulduğunu belirterek belirledikleri amaç doğrultusunda çekimlerin devam ettiğini sözlerine ekleyerek projeye hayat veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak yine ilklerin okulu olacak başka projelerinin de sırada hazır olduğunu dile getirdi. Ekinözü YİBO belgeseli ile ilgili bir açıklama yapan Yapımcı Yönetmen Muhammed Kösen ise şunları kaydetti: MK Prodüksiyon olarak daha önce pek çok proje, tanıtım ve belgesel çalışmaları yaptık ancak ilk kez böyle önemli bir sosyal projeye imza atıyoruz bu yüzden heyecanlıyız. Projenin çok iyi bir fikir ve geleceğe dayalı olan bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bu projenin yapım aşamasında teknik ve psikolojik desteklerini esirgemeyen başta Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kcatepe, Ekinözü Kaymakamı Abdulhamit Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Daniye İlik, Okul Müdürü Ümit Türkan, Proje Sorumlusu Ozan Özdemir ve projede rol alan tüm öğrencilere içtenlikle teşekkür ederek bundan sonraki iş ve okul hayatında başarı dileğinde bulundular."
izlenme 10796 defa

Filmler

 • FUJIFILM X-H1
  FUJIFILM X-H1 Turkish X-Photographer Faruk Akbas takes the FUJIFILM X-H1 to capture the beautiful landscape of Taurus Mountains.
  izlenme 19 defa
 • Havadan Kayseri
  Havadan Kayseri Havadan Kayseri Proje: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yapımcı / Yönetmen: Muhammed KÖSEN Yayın Koordinatörü: Salih ÖZGÖNCÜ Yayın Yürütme Kurulu: Erkan KÜP, Fehmi GÜNDÜZ, Semih KARAARSLAN, Prodüksiyon: Hasan ÖZER, Ayşe KAYA, Tuğba ÖZYILDIZ Danışman: Faruk AKBAŞ, Ahu AKBAŞ Metin Yazarı: Uhud TEKİN Seslendirme: Mahmut YILDIRIM Müzik: Erdem KARAMAN http://www.havadankayseri.net
  izlenme 380 defa
 • Kemaliye Seni Bekliyor
  Kemaliye Seni Bekliyor Dünyanın ikinci büyük kanyonu... Erzincan'ın dokuz ilçesinden biri... Eski adı Eğin, yani "Cennet bahçesi, cennet gibi yer" manası taşıyan Eğin (Kemaliye) hem Türkiye ve hem de bölge turizminde önemli bir yere sahip. Dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon tam da burada. Muhteşem bir kapalı eko sisteme sahip olan bu Karanlık Kanyon, doğa sporlarını sevenler için adeta bulunmaz bir hazine. Mk…
  izlenme 276 defa
 • Kıbrıs Alashia Belgeseli
  Kıbrıs Alashia Belgeseli Dağların denizle buluştuğu muhteşem sahil manzarasında tarihe tanıklık eden Alashia... Kıbrıs Akdeniz Kültürünün temelinde bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Hitit, Mısır, Asur yazıtlarında Akdenizin doğusundaki sihirli ada.
  izlenme 251 defa
 • Craghoppers Turkey
  Craghoppers Turkey Craghoppers Turkey öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Erzincan Kemaliye'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Craghoppers Turkey tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 238 defa
 • Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro
  Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Antalya'da gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film, Fujifilm XT-2 XF 80mm Macro tanıtımı olarak yayınlanmıştır.
  izlenme 242 defa
 • Fujifilm - GFX 45mm
  Fujifilm - GFX 45mm Fujifilm Türkiye öncülüğünde Mk prodüksiyon ekibi ile Kayseri'de gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan film büyük beğeni topladı.
  izlenme 381 defa