Tanıtım Filmi

Maraş - YİBO'da Yaşam Belgeseli
(SODES) projeleri kapsamında hazırlanan "YİBO'da Yaşam" adlı tanıtım belgesel film projesi tamamlandı. Ekinözü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) örnek bir projeye imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın göz bebekleri olarak bilinen YİBO'da öğrenim gören öğrencilerin hangi şartlarda eğitim öğretim gördükleri, buraların yaşam tarzlarıyla ikinci evleri oldukları, kamuoyunun YİBO'Lara karşı ön yargılı düşünceleri ortadan kaldırmak ve en önemlisi YİBO'larda eğitim öğretim gören öğrencilerin her anlamda bu okullarda hayatı paylaştıklarının anlatılmasının hedeflendiği proje'nin çekimleri 10 gün sürdü.

Koordinatörlüğünü Ekinözü YİBO İngilizce Öğretmeni ve projeler sorumlusu Ozan Özdemir, yaptığı açıklamada bu projenin Türkiye'de YİBO'lar arasında bir ilk olduğunu, öğrencilerin okulda aslında sadece ders görmediklerini bir şekilde hayata hazırlandıklarını belirtti.

Okul Müdürü Ümit Türkan ise bu film projesinin SODES hibe projesinden geçerek hayat bulduğunu belirterek belirledikleri amaç doğrultusunda çekimlerin devam ettiğini sözlerine ekleyerek projeye hayat veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak yine ilklerin okulu olacak başka projelerinin de sırada hazır olduğunu dile getirdi. Ekinözü YİBO belgeseli ile ilgili bir açıklama yapan Yapımcı Yönetmen Muhammed Kösen ise şunları kaydetti: MK Prodüksiyon olarak daha önce pek çok proje, tanıtım ve belgesel çalışmaları yaptık ancak ilk kez böyle önemli bir sosyal projeye imza atıyoruz bu yüzden heyecanlıyız. Projenin çok iyi bir fikir ve geleceğe dayalı olan bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bu projenin yapım aşamasında teknik ve psikolojik desteklerini esirgemeyen başta Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kcatepe, Ekinözü Kaymakamı Abdulhamit Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Daniye İlik, Okul Müdürü Ümit Türkan, Proje Sorumlusu Ozan Özdemir ve projede rol alan tüm öğrencilere içtenlikle teşekkür ederek bundan sonraki iş ve okul hayatında başarı dileğinde bulundular."
izlenme 9304 defa

Filmler

 • Erzincan Üniversitesi
  Erzincan Üniversitesi "Anadolu'da Bir Dünya Üniversitesi" özülküsüyle hareket eden Erzincan Üniversitesi için hazırladığımız proje, 2 ay süreyle devam etmiş ve ilk kampüs çekimlerinde gerçek helikopter kullanılmıştır.
  izlenme 16161 defa
 • Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ “Doğudan Yükselen Işık”
  izlenme 13574 defa
 • Ergan Dağı Kayak Merkezi
  Ergan Dağı Kayak Merkezi Ergan Dağı Kayak Merkezi
  izlenme 11634 defa
 • Maraş - YİBO'da Yaşam Belgeseli
  Maraş - YİBO'da Yaşam Belgeseli Kahramanmaraş Ekinözü YİBO Tanıtım Filmi (YİBO'da Yaşam)
  izlenme 9305 defa
 • Erzincan Organize Sanayi Bölgesi
  Erzincan Organize Sanayi Bölgesi Erzincan Organize Sanayi Bölgesi - Tanıtım Filmi
  izlenme 8945 defa
 • Erzincan Tanıtım Filmi 2013
  Erzincan Tanıtım Filmi 2013 Doğu ile batının, kuzey ile güneyin buluştuğu, medeniyetler köprüsü Erzincan, genç ve dinamik nüfusuyla; eğitimden sağlığa, ulaşımdan iletişime, sanayiden lojistiğe, tarımdan turizme, doğa sporlarından kültüre birçok alanda gelişimini sürdürerek sosyal sermaye gücüyle de ekonomik kalkınmasını başarıyla devam ettirmektedir.
  izlenme 8241 defa
 • Bisiklet ve Doğa
  izlenme 7642 defa