Tanıtım Filmi

Zenginlikler Şehri Kayseri

Hatırla…
Erciyes Dağı’nın efsanesini, Kapadokya’nın hikâyesini ve Anadolu’nun göz bebeğini hatırla. Burası senin şehrin.
Bu, senin hayalin…

Dinle!
Sultan sazlığında kuşların şarkılarını duyacaksın. Aladağların nefesini hissedecek ve yılkı atlarıyla özgürlüğe koşacaksın. Zamanı Kapuzbaşı’nın coşkun sularında durdur. Kendini Erciyes’in karlı omuzlarından heyecana bırak. Yamaç paraşütüyle mavi gökte süzül. Ufukta her zaman Kapadokya’nın gülen yüzünü bulacaksın.

Bak!
Doğanın cömertliği ile dile geldiği, bereketli ovalarında umudun yeşerdiği, tarihin inşa ettiği ve kadim bir kültürün şekil verdiği zenginlikler şehri Kayseri’desin!

İnan!
Bu şehri çok seveceksin…

Durma!
Asırlardır yaşayan sokaklar da yürü. Tarihin arasında kaybolduğunda geçmişi anlayacaksın. Bu yaşlı eserlerin ardında, her çağdan kalan bir miras var. Tebessümle yaşayan insanların yüreklerinde saklı, yüzlerce yıllık türküler, şiirler ve destanlar var. Geçmişten geleceğe açılan tarihi kapılar var bu şehirde.
Ulu camilerinin yüreğinde ihtişamlı bir inanç var!

Bak!
Ticaretin başladığı yerdesin. İpek yolunun kalbinde…
Kapalı çarşının, yüreği açık insanları seni bekliyor. Ahiler diyarında, emekle yoğrulmuş bir mazi bulacaksın. Demiri dile getiren, rızkını santim santim kazanan ustaları izle.

Keşfet!
Eski dostunla birlikte uçsuz bucaksız düzlükleri aş! Bir çocuğun gülüşüne, bir çobanın türküsüne ortak ol.

Kayseri’nin zengin mutfağından yayılan kokuları takip edersen, güler yüzlü insanların misafiri olacaksın. El emeği göz nuru hediyeler verecekler sana. Hayran kalacaksın. Onlara kulak ver! Sana, taşlara sırrını üfleyen, cihanın gıpta ettiği bir deha olan Koca Sinan’ı anlatacaklar, Gevher Nesibe’yi, Seyyit Burhanettin’i ve nicelerini… Alimler yurdu, Sultanlar beşiği Kayseri’yi torunlarından dinleyeceksin.

Bir şehrin ne kadar zengin olabileceğini görmek için atla gel buraya. Doğayla, tarihle ve köklü bir kültürle yoğrulan insanların yurdu Kayseri seni bekliyor…

Unutma!
Zenginlikler şehri Kayseri de daima hoş karşılanacaksın.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Yapım: MK Prodüksiyon
Yönetmen: Muhammed Kösen
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
Senaryo: Uhud Tekin
Seslendirme: İbrahim Sadri
Müzik: Erdem Karaman
Color: Tolga Girici
Post Prodüksiyon: MK Prodüksiyon

Başa dön tuşu