Etkinlik Prodüksiyonu

Kemaliye Seni Bekliyor 2015

37. Uluslararası Erzincan, Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği
Ulusal ve Uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve 37. si gerçekleştirilen Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği 2015 yılına da damgasını vurdu.
Şenlikler, Erzincan Valiliği’nin katkıları ve himayelerinde olmak üzere, Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleriyle Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) ile Kemaliye Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir.
Hazırlık çalışmalarına KEMAV’ın öncülüğünde başlatılan şenliğin ana temaları her yıl olduğu gibi bu yıl da özgün kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşliktir. Yukarı Fırat Havzası’nın merkezinde yer alan Kemaliye (Eğin) ilçesi, eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi kent kimliği ile Erzincan’ın turizme açılan önemli kapılarından biridir. Kemaliye (Eğin), aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin de kurucu üyesidir.
Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon, her yıl daha fazla ilgi görmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak 2009 yılında Kemaliye Karanlık Kanyon’da gerçekleştirilen ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen Base Jump atlayışları 2010-2011-2012, 2013 ve 2014 yıllarında uluslararası boyutta tüm kıtalardan sporcuların katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Doğunun Saklı Cenneti Kemaliye Doğa ve kültür tutkunlarını bekliyor.

Başa dön tuşu